اخبار

مشکلات شرکت پارسیلون و شرکت یخچال سازی استان لرستان

مشکلات شرکت پارسیلون و شرکت یخچال سازی استان لرستان

 مشکلات شرکت پارسیلون استان لرستان

شرکت پارسیلون(سهامی عام) خرم آباد به عنوان بزرگترین تولید کننده الیاف فیلامنت  نایلون و گرانول پلی آمید 6   در سال 1353 تاسیس شد.این شرکت در زمینی به مساحت 2000000 و زیر بنای 120000 متر مربع احداث و در سال 1363 به بهره برداری رسید.ظرفیت تولید سالانه این شرکت در دوران شکوفایی و رونق 14000 تن انواع  نخ نایلون خام و استرچ و 1000 تن گرانول پلی امید 6 بود . محصولات پارسیلون در صنایع تکسچر ایزینگ،بافندگی کتن و راشل،گردباف،تولید نخ تور ماهیگیری ،جوراب بافی،شلنگ و لاستیک مصلح و انواع قطعات پلاستیکی مهندسی مورد استفاده قرار می گرفت.

مشکلات شرکت:

1- نبود نقدینگی و فرسودگی خطوط تولید این واحد تولیدی

2- نبودن بازار فروش مناسب و کاهش سفارش

3- عدم پرداخت به موقع و متناسب حقوق کارگران و کارمندان

4- عدم پرداخت حق بیمه کارگران

5- عدم حضور مستمر مدیر شرکت آقای مهندس یعقوبی و نداشتن نقش مهمی در رفع مشکلات

به دلیل فشار مالی و عدم پرداخت حقوق و بیمه و تعطیلی متعدد در طول ماه و همچنین OFFکردن کارگران قراردادی تجمع های متعددی درب استانداری و اداره ی کار تشکیل شد ولی متاسفانه نتیجه ای نداشت.طی جلسات مدیریت شرکت آقای یعقوبی چند فقره تسهیلات دریافت ولی به صورت مناسبی جهت رفع مشکلات شرکت هزینه نکرده است.

 در سال 1395 چندین جلسه در دفتر نماینده گان مجلس شورای اسلامی آقایان بیرانوند و ملکشاهی راد تشکیل شد و با دادن وعده های مختلف و قول های کمک جهت رفع مشکلات پایان یافت.

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در تهران قرار شد شرکت پارسیلون به شرکت آتیه دماوند واگذار شود تا شاید مشکلات برطرف شود ولی با وجود گذشتن چندین ماه هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

 

 

 

 

مشکلات شرکت یخچال سازی:

شرکت صنایع یخچال سازی لرستان (سهامی عام)از سال 1370 فعالیت تولیدی خود را با نصب و راه اندازی ماشین آلات خریداری شده از شرکت فدرز آمریکا آغاز نموده است.

افزایش توان فنی و تولیدی کارخانه و تغییرات اساسی در مشخصات فنی محصول از بدو تولید همواره در دستور کار مدیران شرکت قرار داشته و لذا طرح تکمیل خطوط تولید با خرید ماشین آلات مدرن و استفاده از دانش فنی روز جهت ساخت محصول جدید در حد استاندارد های اروپائی در سال 1378 به مورد اجرا درآمد.

مشکلات شرکت:

1- افزایش بی سابقه نرخ قطعات وارداتی و ورود محصولات خارجی

2- قدیمی شدن خط تولید

3- نبودن بازار فروش مناسب و کاهش سفارش

4- پرداخت حقوق بر اساس نظر شخصی مدیرعامل به کارمندان با اختلاف پرداخت زیاد موجب تعطیلی شرکت و عدم تولید شده است.

تجمعاتی درب شرکت و استانداری تشکیل ، ولی کاری از پیش نرفت . مدیریت شرکت با تاسیس دانشگاه علمی کاربردی در شرکت منبع درآمدی برای شرکت درست کرده است .

چند وقتی است با فروش ورق گالوانیزه مصرفی صنایع لوازم خانگی میزانی نقدینگی به حساب شرکت ریخته می شود.مدیریت شرکت آقای کاظمی با رایزنی و جلسات مختلف در حال راه اندازی خط تولید پلاستیک و همچنین وان و جکوزی می باشد ولی طبق تحقیقات بیشتر سعی در گرفتن تسهیلات دولتی داشته و تا به حال پیشرفتی در ساخت خطوط جدید نداشته است.

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید